Новини: В Україні введуть абонплату на опалення і воду

Новини: В Україні введуть абонплату на опалення і воду

В Україні введуть абонплату на опалення і воду

2018-06-29 11:39:35

Такі зміни передбачені у зв'язку з прийнятими законами «Про житлово-комунальні послуги» та «Про ринок газу».

Національна комісія з енергетики і комунальних тарифів (НКРЕКУ) ще минулого року прийняла рішення ввести в Україні абонплату на газ.

Завдання комісії – визначити методику. Перший варіант – вважати абонплату на максимальну пропускну здатність газового лічильника – викликала негативну реакцію як серед експертів, так і серед громадян. Через те, що більшість споживачів використовують газ лише для незначних потреб і якщо для них порахувати по максимальній пропускній спроможності, то використовуючи в середньому 1,2 кубометра газу довелося б платити абонплату як за 2,5 куба.

Громадяни України і зараз платять за можливість в будь-який момент користуватися газом. Те, що називають абонентською платою, входить в основний тариф. Якщо абонплату відокремлять від вартості самого газу, то в першу чергу виграють від такого рішення українці з газовим опаленням. Наприклад, спалюючи 100 кубів, за діючими правилами потрібно заплатити близько 690 грн, а з абонплатою такий самий обсяг газу обійдеться приблизно в 639 грн.

Отже, після введення абонплати, незалежно від того, споживається газ чи ні, щомісячно громадяни будуть сплачувати фіксовану суму – від 12 до понад 100 грн. Тарифи на газ при цьому зменшаться на 13-15%.

Абонплату на опалення в Україні мали ввести ще минулого року. Таке зобов’язання взяли на себе українські чиновники після підписання меморандуму з Міжнародним Валютним Фондом.

Крайній розмір абонентської плати, за законом, має визначити уряд. Також абонплату на газ повинні затвердити в НКРЕКУ.