Новини: Україну планують зробити експортером газу

Новини: Україну планують зробити експортером газу

Україну планують зробити експортером газу

2018-07-03 13:55:47

Уряд планує перетворити Україну в державу, яка не тільки відмовиться від імпорту газу, але і стане його продавати за кордон, що дозволить знизити газові тарифи на третину. Такими планами поділилися під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.

Ціни на газ турбували депутатів найбільше. На думку лідера Радикальної партії Олега Ляшка, зараз підвищення вартості газу не має ніякого економічного обгрунтування і краще вкладатися в засоби енергомодернізації.

У свою чергу прем'єр-міністр Україн відповів, щоб домогтися зниження ціни на газ для українців, потрібно працювати над тим, щоб знайти справедливу формулу, щоб і для українських громадян плата за газ була можливою через механізми самої ціни, через адресну підтримку. Адже,самостійно, без впливу, формувати ціни на газ ми будемо тоді, коли замість країни імпортера станемо країною експортером.

Як зазначав у травні голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк, блакитне паливо для українців подорожчає на 60-70%.

Натомість, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко висловив думку щодо недоцільності підвищення ціни на газ для населення, оскільки на сьогоднішній день в Україні встановився "розумний баланс" між цінами на газ і системою субсидій.