Новини: У грудні в Україні запрацюють нові норми теплоізоляції фасадів

Новини: У грудні в Україні запрацюють нові норми теплоізоляції фасадів

У грудні в Україні запрацюють нові норми теплоізоляції фасадів

2018-10-10 15:20:04

 

Про нові норми розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні сучасні технології та матеріали для теплоізоляції фасадів дозволяють суттєво заощаджувати на опаленні, особливо в зимовий період. І це успішно використовується у більшості країн Європи та багатьох країнах світу. Ми взяли цей досвід за основу та під час оновлення ДБН щодо фасадної теплоізоляції привели у відповідність до європейських вимоги щодо проведення таких заходів. Новий ДБН вже опублікований і вступає в дію з 1 грудня», - сказав він.

«Загалом це близько 3 млрд грн економії за умови термомодернізації 3% всіх будівель щороку. І чим більше буде реконструюватися та будуватися таких будинків, тим більше зростатиме економія», - додав заступник міністра.

Крім того, це також дасть змогу на 15-20% підвищити строк експлуатації будівель.

Дані норми будуть розповсюджуватись на проектування конструкцій зовнішніх стін із фасадною теплоізоляцією житлових, громадських і промислових будівель і споруд при новому будівництві, реконструкції та капітальному ремонті з урахуванням вимог Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд та ДБН.

Новий ДБН розроблений Державним науково-дослідним інститутом будівельних конструкцій і набере чинності 1 грудня 2018 року.