Новини: Переговори з МВФ щодо ціни на газ для населення

Новини: Переговори з МВФ щодо ціни на газ для населення

Переговори з МВФ щодо ціни на газ для населення

2018-07-06 15:12:00

Уряд України продовжує переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про зміну формули розрахунку тарифу на газ для населення, що є одним з ключових вимог Фонду для отримання чергового траншу кредиту МВФ, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман в парламенті на годині запитань до уряду.

"З літа 2017 року це (зміна ціни на вимогу МВФ) повинно було статися. Я цього підвищення не допустив. Зараз працюємо з МВФ, з нашими партнерами, і обговорюємо можливі підходи, щоб врегулювати ці питання", - розповів Гройсман, пообіцявши негайно проінформувати нардепів, якщо вдасться прийти до якогось рішення з Фондом.

 

Глава уряду зазначив, що він не хоче піднімати ніяких цін в Україні взагалі, і хотів би їх зниження. Однак, як підкреслив Гройсман, він повинен враховувати такі фактори, як необхідність здійснювати бюджетні виплати, обслуговувати зовнішні борги і розвивати економіку.

 

"Тому нам потрібна підтримка зовнішніх партнерів", - пояснив Гройсман, закликавши нардепів об'єднатися в складні часи.

Нагадаємо, раніше Кабмін відстрочив зростання цін на газ для населення. Так, уряд продовжив спеціальні зобов'язання для "Нафтогазу України" до 1 серпня.

Якби Кабмін не продовжив цю постанову, в Україні довелося б переглядати ціни на газ через те, що вступив би в силу інший документ - постанову від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону - той самий "імпортний паритет". І формула перегляду ще не готова.

 

Рішення про те, як саме буде враховуватися імпортний паритет, Україна прийме після консультацій з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариства. Раніше в МВФ відзначили: ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишається під пильною увагою Фонду.

 

Поки ціна на газ для населення залишається на рівні 4,942 грн за кубометр. Відзначимо, ціна складає лише частину тарифу на газ - крім закупівельної ціни, в тариф закладено також податки і витрати на транспортування газу.

При цьому, як повідомляв екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, в результаті розробки нового механізму розрахунків тарифи на газ можуть не тільки не вирости, але і знизитися, а сам Гройсман сподівається, що зростання ціни на газ для населення не буде постійним.