Новини: Експертна думка щодо формування внутрішньої ринкової ціни на газ

Новини: Експертна думка щодо формування внутрішньої ринкової ціни на газ

Експертна думка щодо формування внутрішньої ринкової ціни на газ

2018-09-13 16:58:49

 

На одному з телеканалів заявив економічний експерт Олег Журавльов.

 

Він зауважив, що для нього незрозумілою є прив’язка вартості газу для населення до імпортного паритету. Олег Журавльов наголосив, що в Україні є газ власного видобутку, не вистачає лише аудиту ситуації у галузі газу для того, щоб зрозуміти, скільки блакитного палива видобувають та якою є його реальна собівартість.

 

«Ніхто не каже, щоб віддавати його за собівартістю населенню або промисловості, але ж можна закладати певні ринкові відсотки доходу виробництва. Тоді ціна не повинна бути прив’язана до «Роттердам +» тощо», – пояснив експерт.

 

Коментуючи наміри держави зрівняти ціни на газ для населення та промисловості, експерт нагадав про заяву українського прем’єр-міністра, що пільгою для населення послуговуються у великих масштабах великі підприємства,  виходом із цієї ситуації є «вирівнювання» вартості. На думку експерта, в країні, яка перебуває у ситуації економічного колапсу, з великою політичною проблематикою, неврегульованим конфліктом і катастрофічним відтоком робочої сили за межі України, потрібно зробити певні кроки назустріч населенню.

 

Нагадаємо, 6 вересня в Україні розпочала роботу місія МВФ.

 

Як заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, економіка зростає, але Україна має борги, які сама не може виплатити, тому потрібно виходити на зовнішні ринки та співпрацювати з МВФ.

 

Натомість НБУ очікує підвищення цін на природний газ в цьому році на 25%.