Новини: Домашні сонячні електростанції в Україні встановили вже більше 3000 сімей

Новини: Домашні сонячні електростанції в Україні встановили вже більше 3000 сімей

Домашні сонячні електростанції в Україні встановили вже більше 3000 сімей

2018-02-06 13:33:53

На сьогоднішній день їх сумарна потужність становить 51 МВт. Більшість українців - близько 2 тисяч, перейшли на «чисту» електроенергію в 2017 році. Зокрема, в IV кварталі 2017, незважаючи на зимовий період, забезпечувати свої будинки сонячною електроенергією вирішили 687 сімей, що на 30% більше в порівнянні з III кварталом.

У Держенергоефективності пояснюють такий стрімкий попит населення на сонячні електростанції прийнятим в 2015 році законом, який надає вигідний «зелений» тариф з прив'язкою до курсу євро. Домогосподарство може продавати надлишок виробленої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені в сонячні батареї, без інфляційних втрат. Якщо, наприклад, СЕС потужністю до 30 кВт встановлена ​​в минулому році, то вироблену електроенергію можна продавати за тарифом 18,09 євроцентів/кВт * год до 2030 року.

Підтримує перехід на «зелену» енергію і місцева влада. Наприклад, на Львівщині з обласного бюджету домогосподарству повертають 10% суми кредиту на сонячні панелі, а в Житомирській області - 20% суми кредиту. Часткова компенсація надається в Хмельницькому і Бродах - там також з міських бюджетів відшкодовують 10% вартості робіт по установці сонячних електростанцій.

Згідно зі статистикою Держенергоефективності, всього за останні три роки приватні домогосподарства вклали в установки сонячних панелей майже 52 мільйони євро.